Так, вчені запропонували просте та ефективне рішення для точної діагностики тромбозу – новий контрастний агент, який "підсвічує" згустки в судинах як у серці, так і по всьому тілу.

Важливо Обережно, інсульт: основні симптоми та як надати першу допомогу

Новий універсальний метод

Першочерговою метою розробки методу візуалізації була складність виявлення тромбів на тлі фібриляції передсердь. Ці згустки часто блокують судини, що ведуть до головного мозку та провокують інсульт.

У стандартному способі діагностики застосовують седацію (вводять людину у стан напівсну) та вставляють у стравохід трубку для ультразвукового дослідження.

Тепер команда з Массачусетської лікарні загального профілю представила новий простіший, безпечніший і універсальніший метод виявлення небезпечних тромбів. Вчені розробили контрастний агент для візуалізації тромбів.

Як він працює? Речовина вводиться внутрішньовенно, а потім за допомогою ПЕТ-сканування можна спостерігати яскраві спалахи тромбів у всіх судинах.

Точність та безпека методу

Щоб з'ясувати, наскільки точний та безпечний цей метод для людини, вчені його протестували на здорових добровольцях та пацієнтах із тромбами на тлі фібриляції передсердь.

У здорових людей він безпечно виводився з організму протягом кількох годин після процедури, а добровольці з тромбами чітко вказували на локалізацію проблеми.

До теми Чи можна вакцинуватися людям з тромбозом проти COVID-19: пояснення лікаря

"Дуже приємно, що роки зусиль увінчалися успіхом і можуть надати реальну користь для здоров'я людини", – прокоментував автор роботи Пітер Караван.

Зараз результати необхідно підтвердити у великих дослідженнях, після чого метод буде доступний у клінічній практиці.