Тепер вчені сподіваються, що вакцина зможе "омолодити" ці Т-клітини і допомогти їм далі атакувати рак. Попередні дослідження показали, що з сотень неоантигенів в більшості пухлин – тільки деякі з них провокують реакцію Т-клітин.
Увага Дефіцит вітаміну D під час пандемії COVID-19: як це пов'язано з депресією
Нова мішень вчених
Фахівці з MIT допомогли зрозуміти, чому це так. На моделі мишей з раком легенів вони показали, що коли Т-клітини з'являються, підмножини Т-клітин, націлених на різні ракові білки, вступають в суперництво між собою.
Це призводить до появи домінантної популяції Т-клітин. І навіть після того, як Т-клітини "стомлюються", вони продовжують пригнічувати конкурентів.
Однак, як з'ясували вчені, якщо вакцинувати мишей одним з неоантигенів, пригнічені Т-клітини можна "омолодити", і дати їм нові сили для боротьби з раком.
Отже, після вакцинації популяція Т-клітин поповнюється тим типом, який здатний заново стимулювати відгук імунної системи, тобто забезпечувати довгостроковий контроль пухлини.
Як "працюють" ракові клітини?
Коли клітини починають перетворюватися в ракові, вони виробляють мутовані білки, які не властиві для здорових. Ці так звані неоантигени можуть сигналізувати імунній системі, що щось йде не так, і Т-клітини починають руйнувати ракові клітини.Однак поступово Т-клітини стають схильні "стомлюватись". Це виникає, коли пухлина створює імуносупресивне середовище, яке нейтралізує Т-клітини.
Нещодавно вчені з Оксфорда продемонстрували ефективність комбінації протиракової вакцини та імунотерапії. Вакцина збільшує рівень імунних клітин, що полюють на пухлину, а імунотерапія підвищує їхню смертоносність. Терапія працює відразу проти кількох типів раку.