У чому річ
Зазвичай Т-клітини утримують імунну систему від нападу на власні клітини організму, інакше це призводить до аутоімунних захворювань. Але деякі види раку вибірково впускають ці Т-супресори у своє мікросередовище, щоб ті напали на інші імунні клітини, що й блокує адекватну імунну відповідь організму.
До теми Несподіваний ефект високих доз антибіотиків
Перепрограмувати Т-супресори можливо
Вчені з Лікарні загального профілю Массачусетс знайшли спосіб перепрограмувати Т-супресори в Т-клітини, які не тільки руйнують пухлину зсередини, але і дозволяють взяти участь в битві іншим імунним клітинам.
Дослідники випробували терапію на мишах з гліобластомою (форма раку мозку, яка важко піддається лікування та з високим ризиком летальності).
Вони використовували антитіла αGITR, які перепрограмували діяти як Т-супресори для боротьби з раковими клітинами – CD4 Т-хелперами. Таку тактику вчені посилили інгібіторами контрольних точок, які допомагають укріпити імунну систему.
В результаті виживання серед гризунів підвищилася. У деяких випадках пухлина не тільки повністю зникла: коли вчені пізніше знову ввели цим мишам ракові клітини, їх імунна система була готова до боротьби.