Відмова від AstraZeneca в Нідерландах

Міністр охорони здоров'я Уго де Йонге у листі до Палати представників повідомив, що в право на отримання цієї вакцини мали лише люди, які народилися 1960 року або раніше.

Також на тему: Перші результати випробування китайської вакцини на Рівненщині: хто і чому бере участь

За словами міністра, за останні тижні лише кілька людей записалися на ін'єкцію AstraZeneca. Люди, які вже отримали першу дозу вакцини AstraZeneca і записалися на другу дозу, будуть вакциновані препаратом Pfizer.

Влітку Рада з охорони здоров'я Нідерландів вже рекомендувала людям, які отримали перше щеплення AstraZeneca, зробити друге щеплення Pfizer. Це також спричинило припинення закупівель препарату AstraZeneca.

Навесні в Нідерландах призупиняли використання вакцини AstraZeneca після того, як у Данії та Норвегії заявили про можливе утворення тромбів. Потім відновили вакцинацію, але тільки для людей віком до 60 років.

Коронавірус в Нідерландах: коротко

  • 2 листопада уряд Нідерландів вирішив повернув обмежувальні заходи, зокрема масковий режим.
  • В країні зростає кількість хворих на коронавірус протягом місяця, і досягла найвищого рівня з липня минулого тижня. Випадків у понеділок було на 45% більше, ніж тиждень тому, і становило 7700.
  • За даними нідерландського уряду, нині повний курс вакцинації в Нідерландах пройшли 84% дорослого населення країни.
  • За весь час пандемії COVID-19 у Нідерландах виявили 2,1 мільйона випадків захворювання. Близько 18 тисяч інфікованих померли.