Проростання ракових клітин в нервову систему хворого можуть значно ускладнити перебіг раку шлунку, товстої кишки, підшлункової залози, голови та шиї, пише "МедікФорум".

Читайте також: Топ-7 найбільш небезпечних продуктів, які викликають рак

Науковці дослідили біохімічні процеси, які протікають між раковими і нервовими клітинами. Вони виявили їх чітку взаємодію на рецепторному рівні, яка призводить до периневрального вторгнення злоякісних клітин.

Вчені інтегрували нервові і ракові клітини в курячі яйця і спостерігали те, як відбувається проникнення злоякісних структур в нейрони. У ході дослідження вони виявили, що нейрони подають сигнали, які сприймаються специфічним білком-рецептором під назвою Галанін на поверхні ракових клітин, внаслідок чого стимулюється їх розвиток.

Нервові клітини
Нервові клітини

Цей сигнал повертається до нервової системи, і таким чином, повторюється біохімічний цикл. Це зумовлює виникнення і розвиток периневрального вторгення вторгнення злоякісних структур, що приводить до дуже тяжких наслідків.

Дослідники наразі займаються тим, щоб розробити ефективні препарати для лікування таких онкологічних захворювань.

До слова, якщо піт надто рясний або має неприємний запах, то це може бути сигналом для того, щоб перевіритися у лікаря. Звичайний піт може свідчити про таке серйозне захворювання як онкологія.