Нове дослідження передбачає, що стиль ходьби людини, яка чинить більший опір на стегна та коліна, може сприяти розвитку остеоартриту. Головне вловити ці звички та намагатись змінити їх якомога раніше.

Увага Від голови до п'ят: як тривога руйнує наш організм

У ході дослідження, проведеного фахівцями з університету Сіднея та з Університету Британської Колумбії, науковці проаналізували всю доступну літературу про взаємозв'язок між методами ходьби та ризик розвитку остеоартриту або остеоартриту.

Вони виявили певні "маркери", пов'язані з підвищеними шансами виникнення та прогресування остеоартриту у стегнах та колінах.

Як не варто ходити: результати дослідження

Певні рухи й навантаження суглобів впливають не тільки на людей з ранньою або середньою стадією остеоартриту, а й на здорових людей.

Модель ходьби, при якій під час крокування коліно людини злегка зміщується назовні й повертається знову всередину, пов'язане з майже дворазовим збільшенням ймовірності загострення остеоартриту в колінах.

Як аналізували дані:

  • Під час аналізу вчені об'єднали дані 23 досліджень.
  • Загалом було проаналізовано дані понад 4 000 людей.
  • Визначити, на які маркери дивитися під час ходьби – досить складне завдання, оскільки водночас можна спостерігати за рухами безлічі суглобів у різні моменти часу.
  • Але лабораторія біомеханіки використовує передову в галузі технологію тривимірного захоплення рухів, щоб фіксувати все вкрай детально.