Схильність до психічних хвороб
Британські вчені довели, що високий інтелект може привести до розвитку біполярного розвитку. За результатами дослідження, діти, які у 8 років мали високий IQ, в подальшому були більш схильні до цього захворювання.
Однак високий показник інтелекту – це лише один із факторів виникнення, а не основний чинник, пише "Лайфхакер".
Лібералістичні погляди та атеїзм
Психолог Сатоси Канадзава з’ясував, що люди, які дотримуються ліберальних і атеїстичних поглядів, мають більш високий інтелект.
Читайте також: Люди п'ють більше алкоголю через великі келихи, – вчені
Психолог обґрунтовує свою теорію тим, що релігія і консерватизм є продуктами багатовікової еволюції. Але для вирішення нових еволюційних задач потрібно бути відкритим для інших ідей і поглядів.
Активність вночі
Цей пункт висунув також Канадзава. Він припустив, що більш розумні люди мають трохи відмінни від стандартного розпорядку дня. Пізніше провели дослідження та підтвердили твердження психолога – люди, які пізніше засинали і прокидалися, в середньому були розумнішими за жайворонків.
Любов до самотності
За даними психолога, розумні люди відчувають себе більш щасливими, якщо рідше зустрічаються з друзями.
Таку теорію досить легко пояснити, адже люди з високим інтелектом більше сконцентровані на вирішенні складних завданнях і проектах, а дружні посиденьки від них тільки відволікають.
Читайте також: Чому хронічне спізнення буває корисним
Є й інше пояснення, яке пов'язане з еволюцією: історично люди схильні до кооперації (аби вижити і процвітати). Але найрозумніші швидше адаптуються до сучасних культурних і технологічних умов, тому прагнуть самостійно прокладати собі шлях.
Довіра до людей
Дослідженя показали, що високий інтелект пов'язаний зі здатністю довіряти людям. Йдеться не лише про родичів чи друзів, а загалом усіх людей. Суть в тому, що розумні люди краще розпізнають тих, кому довіряти не можна.
Низька фізична активність
За даними американських вчених, люди, які багато думають, менш рухливі та майже не займаються спортом. Вчені припустили, що людям з невисоким показником інтелекту швидко набридає мозкова діяльність і вони поспішають зайнятися чимось іншим.