Компанія переконує, що немає доказів підвищеного ризику утворення тромбів після застосування вакцини. Навпаки аналіз понад 10 мільйонів записів не показав ніяких доказів підвищеного ризику тромбоемболії легеневої артерії або тромбозу глибоких вен.

До теми Ще одна країна призупинила щеплення AstraZeneca: 2 смерті від тромбозу

Що цьому передувало

  • 8 європейських країн — Норвегія, Естонія, Латвія, Австрія, Данія, Литва, Люксембург та Румунія — призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca через випадки утворення тромбів у пацієнтів після щеплення.
  • Призупинити вакцинацію препаратом вирішили після того, як в Австрії померла 49-річна медсестра, а в Данії 60-річна жінка після імунізації AstraZeneca.

МОЗ Німеччини спростували ризики щеплення вакциною AstraZenecа

Джерело: Deutsche Welle

У МОЗ Німеччини серйозно ставляться до можливих побічних ефектів вакцини, але ризиків від використання препарату цього виробника країна не бачить. Міністр охорони здоров'я Німеччини Йенс Шпан повідомив, що в Німеччині не будуть припиняти вакцинацію препаратом AstraZeneca.

Я шкодую, що деякі країни Євросоюзу припинили вакцинацію,
– сказав Шпан.

Такого ж висновку дійшло Міністерство охорони здоров'я Канади і EMA. Європейський регулятор заявив, що наявна інформація вказує на те, що кількість серйозних випадків згортання крові у вакцинованих людей "не перевищує тих, що спостерігаються на тлі загальної популяції".

Підстав зупиняти вакцинацію немає

Європейське агентство лікарських засобів рекомендувало країнам ЄС продовжити використання вакцини від коронавірусу AstraZeneca на тлі реєстрації випадків утворення тромбів у вакцинованих.

ВООЗ також наполягає не призупиняти вакцинацію AstraZeneca. За даними організації, вакцина може продовжувати використовуватися, поки йде розслідування причин виникнення тромбозу.

Нещодавно міжнародні дослідження підтвердили високу ефективність вакцини проти коронавірусної інфекції для літніх людей віком від 70 років.