Як відомо основними джерелами кальцію є молоко і сир. Однак не всі можуть споживати молочні продукти через несприйняття лактози.

Читайте також: 5 найпоширеніших міфів про жирну їжу

На щастя, є багато інших продуктів, які допоможуть отримати кальцій, розповіла The Independent дієтолог Фріда Харджу-Вестман.

7 немолочних продуктів, які містять кальцій:

1. Білі боби

Білі боби не лише багаті білком, залізом та клітковиною, вони ще й прекрасне джерело кальцію – на одну порцію приблизно 175 мг кальцію.

2. Апельсини

Мало хто знає, що апельсини містять багато кальцію. "Лише один апельсин містить понад 70 мг кальцію, тобто ви отримуєте шість відсотків свого кальцію на день, а також дозу вітаміну С", – говорить Харджу-Вестман.

3. Мигдаль

"Горіхи – це не перша річ, про яку люди думають, коли обирають продукти з кальцієм, однак багато горіхів містять значну кількість кальцію", – пояснює дієтолог.

Зокрема, мигдаль – це чудовий перекус, що допомагає забезпечити вам кращий імунітет та енергію.

4. Сардини

Сардини багаті не лише насиченими жирними кислотами омега-3, а й містять кальцій. До 350 мг кальцію є лише в одній маленькій банці.

"Сардини можна легко додати до вашого салату. Вони нададуть енергії та наситять вітамінами B-12 і D", – говорить Харджу-Вестман.

Читайте також: 5 вагомих причин додати корицю у свій раціон цієї осені

5. Інжир

Сезонні фрукти є ще одним великим джерелом кальцію. Наприклад, приблизно п'ять сушених плодів інжиру на день може надати вам близько 135 мг кальцію.

6. Зелень

Листкова зелень як капуста, має мінімум калорій і високий вміст клітковини та кальцію. Також шпинат є ще одним хорошим джерелом кальцію.

"Найпростіший спосіб споживати шпинат – це додавати сирі листя до салату або їсти варений з яєчнею на сніданок", – додає експерт.

7. Броколі

Броколі не тільки додають у ваш раціон основні поживні речовини, як вітаміни А та К і мінерали, такі як магній, цинк і фосфор, але також містить багато кальцію, який легко засвоюється організмом.