Уляна Супрун закликала припинити коронавірусний "фестиваль паніки та істерики" і спрямувати суспільну тривожність у конструктивному напрямку. Відтак, ексочільниця розповіла про що слід подбати.

Читайте також: В Україні зафіксували перший випадок захворювання на коронавірус

Аптечки в офісах

Навіть без епідемій на робочому місці повинен бути набір для надання першої медичної допомоги. В разі інфекційних захворювань важливі, передусім, термометр і медична маска, якими слід скористатися до отримання інструкцій від лікаря телефоном.

Зміст офісної аптечки: стерильні бинти різного розміру; краплі для промивання очей; стерильні трикутні перев'язки; булавки; стерильні ватні диски, пластир; скотч; серветки; стерильні нітрильні рукавиці; дистильована вода для промивання ран; опікові пов'язки; затискач, пінцет, ножиці.

Віддалена робота

Офісам та державним установам, слід поміркувати про можливість роботи всіх або частини співробітників дистанційно. Адже існує електронний документообіг, сервери, де зберігаються дані та документи, і безготівковий розрахунок.


Робота вдома скорочує ризики інфікування/Фото:Unsplash

Оскільки коронавірус у людей молодого та середнього віку часто має лише помірні симптоми застуди, то працівникам та їхньому керівництву доведеться переглянути практику “наковтатися таблеток і піти працювати”. В разі інфекційних хвороб вона шкідлива для всіх. Відрядження та зустрічі доведеться скоротити.

Аптечка вдома

Можуть стати в пригоді жарознижувальні препарати, ліки, що приймають при закрепі чи при проносі, та знеболювальні. За наявності хронічних хвороб слід мати запас своїх ліків в окремому місці, та інструкцію з їхнього прийому. Якщо щось з вами станеться, то люди, які доглядатимуть за вами, зможуть дати за схемою потрібні препарати.

І до слова. Якщо у вас цукровий діабет 1 типу, астма, епілепсія, можливі панічні атаки чи інші стани, коли ви потребуєте допомоги та/чи захисту в натовпі, варто мати при собі ламіновану картку з інструкцією, що з вами робити, контакти близьких, адресу і потрібні ліки.


При контакті з людьми користуйтеся масками/Фото:Unspalsh

План на випадок інфекційної хвороби

Фахівці радять для людей з підозрою на коронавірус залишитися вдома, подзвонити в лікарню та описати свій стан.

У випадку інфекції, хворим людям потрібні ізоляція, окремий посуд і рушники, спокій, маска, а тим, хто за ними доглядає, потрібно мити руки, прибирати та провітрювати приміщення, використовувати звичайні дезінфектанти для прибирання й обов'язково потрібен відпочинок.

Якщо ви живете самі, то подбайте про те, що в разі, якщо з вами щось трапилося (це може бути не тільки хвороба, але і нещасний випадок), слід тримати зв’язок із кимось, хто має ключ від вашої квартири, і зможе прийти. Заплануйте все наперед, і подумайте про резерв їжі, води.

Завжди добре мати вдома запас питної води та їжі на кілька днів. Особливо, якщо у вас вдома є діти чи родичі літнього віку.

Бігти і скуповувати все в магазині не треба, але мати певний запас продуктів вдома хороша ідея. Якщо ви будете на домашньому лікуванні, то продукти вам можуть залишати і під дверима знайомі чи родичі.

Вакцинація. Вакцину від Covid-2019 почнуть клінічно досліджувати лише у квітні цього року. Але зараз можна зменшити ймовірність паніки, істерики і перебування в інфекційному відділенні завдяки вакцинації від пневмококової інфекції. Варто зробити і щеплення від грипу.


Аби уникати натовпу – їдьте на роботу на велосипеді/Фото:Unsplash

Велосипед чи самокат

Аби зменшити ризики захворіти — уникайте натовпу та перебування у людних місцях. Саме таким середовищем є громадський транспорт. Тому обирайте альтернативи — прогулянки пішки чи пересування велосипедом.

Якщо користуєтеся громадським транспортом, то опісля потрібно ретельно помити руки водою і милом, не торкатися очей, носа чи рота у транспорті до того часу, поки не помиєте руки.

Підготовка до "Ааа, все пропало, епідемія" відрізняється від наявності "Плану Б здорової людини". Життя потребує від нас сміливості, стійкості та здатності до імпровізації. Використайте свою енергію перед страхом коронавірусу на дії, які збільшать ваш опір раптовим лихам, – підсумувала Уляна Супрун.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.