При стані бий або біжи підвищується серцебиття, відбувається прилив енергії й тремтять кінцівки. Вчені з Медичного центру Ірвінга при Колумбійському університеті заявили, що у запуску цієї фізіологічної реакції відіграє гормон остеокальцин, пише Cell Metabolism.

Читайте також: Від якого стресу ми набираємо вагу, а від якого зникає апетит – пояснили різницю

Він виділяється клітинами-остеобластами, і до сих пір вважалося, що його роль полягає лише в регуляції росту скелета.

Гормон остеокальцин забезпечує організм не тільки структурною підтримкою і захистом, а й виробляє клітини крові, бере участь в роботі імунітету і синтезує гормони.

Вчені піддавали мишей стресу при цьому вимірювали рівні різних гормонів. При цьому відзначалося різке збільшення кількості як адреналіну, так і остеокальцину.

Інший експеримент над тваринами підтвердив, що після видалення кори надниркових залоз і штучного придушення її функцій, під час стресу у них підвищувався рівень остеокальцину: адреналін вони виробляти були нездатні.

Проте, миші демонстрували всі класичні ознаки реакції "бий або біжи". І навпаки, у тварин з пригніченим синтезом остеокальцину такої реакції не спостерігалося, попри високий рівень адреналіну.

Вчені зазначають, що потрібно провести більше досліджень, щоб додатково перевірити механізми реакції на стрес.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.