Про це пише The Daily Mail.
Читайте також: Психолог пояснила, чому коханки шукають одружених чоловіків
Негативна сторона терапії пов'язана з тим, що в рамках неї пацієнт змушений переглядати старі травми і хворобливі ситуації.
Німецькі вчені з Медичного університету Charité в Берліні встановили, що у майже половини пацієнтів розвиваються почуття провини, сорому і суїцидальні думки.
Чим небезпечна когнітивно-поведінкова терапія
Група дослідників опитала 100 терапевтів щодо побічних ефектів і небажаних наслідків терапії для пацієнтів. Для цієї мети їм потрібно було вибрати пацієнта, який відвідав як мінімум 10 сеансів КПТ.
З'ясувалося, що найбільш вираженими "побічними ефектами" терапії були почуття сорому, сильна напруженість в сімейних відносинах або учасник покидав сім'ю.
Деякі терапевти зізналися, що після або в результаті терапії у пацієнтів можуть з ймовірністю розвиватися суїцидальні думки.
Приблизно в 40% випадків терапевти вважали, що ці "побічні ефекти" мали серйозний характер. У 25% випадків ці негативні прояви зберігалися протягом тижня або місяців.
Чим небезпечна когнітивно-поведінкова терапія
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.