Про це пише журнал PNAS.

Читайте також: Які фрази не можна казати дітям: неочікуваний перелік

Науковці провели досліди на вагітних мишах та їх потомстві. Деяка частина гризунів народилася природним шляхом, інші ж – за допомогою кесаревого розтину.

У процесі природного народження дитини, її мозок втрачає частину нейронів. А от під час кесаревого розтину цей процес триває кілька днів.

Кесарів розтин: небезпека
Кесарів розтин: небезпека

Науковці зазначають, що загибель нейронів під час народження і надмірна активність гіпоталамуса – досить нормальне явище для перших годин життя новонародженого. Це потрібно для того, щоб організм дитини навчився боротися з інфекціями та сформував ланцюжки нервових закінчень, відкинувши непотрібні.

Проте під час кесаревого розтину нейрони продовжують гинути ще впродовж 3 днів у деяких частинах мозку, відповідно, вони поволі "вбивають" мозок. І для становлення імунітету організму необхідно значно більше часу.

Кесарів розтин: небезпека
Кесарів розтин: небезпека

До слова, побутує думка про те, що діти, які народилися шляхом кесаревого розтину, можуть мати слабше здоров’я, ніж ті, хто народився природнім шляхом.

Що таке нейрон?Це спеціалізована нервова клітина, що є основною структурною і функціональною одиницею нервової системи.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.