При кесаревому розтині медики використовують загальну або перидуральну анестезію, пише портал "Наша Мама".

Читайте також: Які фрази не можна казати дітям: неочікуваний перелік

При перидуральній анестезії дія препарату ніяк не впливає на дитину, а от загальна анестезія може проникнути у плаценту. Через наркоз дитина може виглядати мляво у перші дні.

Перший ковток повітря дитині простіше розбити, якщо вона народилася природним шляхом (амніотична рідина видаляється під час проходу по родових шляхах). При кесаревому розтині лікарям доводиться відсмоктувати цю рідину з легенів. Такі діти більше схильні до хвороб бронхо-легеневої системи.

Під час проходу по родових шляхах дитина адаптується до атмосферного тиску, у її організму виробляються потрібні гормони. При кесаревому у дитини відбувається різка зміна тиску, тому можливі дрібні крововиливи у мозок. Адаптуватися маляті у цій ситуації буде важче.

У дітей, народжені неприроднім шляхом, гірше відбувається заселення мікрофлори кишківника, що надалі може вести до дисбіозу.

Такі діти повинні бути під наглядом невропатолога, питання про щеплення мають вирішуватися в індивідуальному порядку. При правильному догляді малюки до 6 місяців наздоганяють своїх, народжених природним шляхом, однолітків.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.