Результати дослідження опублікували у статті журналу Nature Communications.

Читайте також: Популярна звичка може призвести до смертельного захворювання

У дослідженні взяли участь 60 літніх людей, які страждали від деменції й хвороби Альцгеймера. Вчені проаналізували, як розподілені невеликі мутації по різних відділах мозку у добровольців.

Назвали причину появи старечого недоумства
Назвали причину появи старечого недоумства

В результаті експерименту з'ясувалося, що мутації не були успадковані від батьків. Вони з'явилися вже після запліднення яйцеклітини, під час формування мозку зародка. Вони неактивні, і під час процесів старіння активізуються.

Подібні мутації були виявлені в клітинах мозку близько половини випробовуваних літніх людей. При цьому вони були присутні як у здорових учасників експерименту, так і в учасниках, що страждали на деменцію та на хворобу Альцгеймера.

Пізніше генетики з'ясували, що наявність мутацій в мозку було не випадковим. Так, старече слабоумство було пов'язано з ушкодженнями в генах DNMT3A і TET2, які відповідають за ріст судин мозку і роботу бар'єру між кровоносною системою і його тканинами.

Старече недоумство виникає не через спадковість
Старече недоумство виникає не через спадковість

Висновок вчених: старече недоумство виникає не через спадковість, а через набір генів в окремих клітинах мозку.

Результати дослідження допоможуть вченим для запобігання цього захворювання.

Що таке деменція? Це синдром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком. В Україні на деменцію страждають 63 тисячі людей, щороку занедужують понад 4,5 тисячі осіб.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.