Група вчених з Мексики довела що скорочення теломерів (індикаторів старості) має зв’язок із розвитком Хвороби Гентінгтона.

Читайте також: Виявили неочікуваний спосіб зберегти слух в старості

Теломери, які являють собою своєрідні "наконечники" хромосом, їх також асоціюють з біологічним віком.

Як проходило дослідження

В дослідженні взяли участь 206 людей, з яких 106 були здоровими, а друга група учасників – мали захворювання Гентінгтона.

Хвороба Гентінгтона – що це?

Хвороба Гентінгтона – це руйнівне нейродегенеративне захворювання. Шанси, що носій передасть його кому-небудь зі своїх дітей, рівні 50%.

Хвороба Гентінгтона – одна з найпоширеніших неврологічних хвороб, викликаних мутацією одного гена. Риси цього захворювання відкладення білкового агрегату в нервових клітинах - притаманні хвороби Альцгеймера і хвороби Паркінсона.


Хвороба порушує психічне здоров’я, когнітивні і моторні функції

Показово, що серед учасників дослідження у 71 людини були клінічні прояви хвороби, а у решти 35 осіб – не спостерігали жодних симптомів.

Така вибірка дозволила вченим відстежити особливості стану тепломір в організмі.

У здорових людей контрольної групи, а також у добровольців з діагнозом без зовнішніх ознак, довжина тепломірів суттєво не відрізнялася.

При цьому у пацієнтів з прогресуючою хворобою, теломери були в середньому в півтора рази коротшими.


Теломери містять в собі близько 90 % ДНК клітини

Важливим є той факт, що їх скорочення не було пов’язаним з віком пацієнтів.

Роль теломерів

Вчені припустили, що скорочення довжини тепломір відбувається в клітинних змінах організму, а не через наявність генетичної мутації.

Дослідники планують перевірити таку гіпотезу в наступних етапах дослідження.

Висновки вказують на те, що скорочення тепломір може стати біомаркером діагностики і перебігу хвороби Гентінгтона.

Поки захворювання невиліковне, проявляється в людей середнього та похилого віку, впливає на психічне здоров’я, когнітивні і моторні функції.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.