Вчені розглянули 1,5 тисячі властивостей і 150 різних молекул для того, щоб встановити зв'язок між запахом і його фізико-хімічними властивостями, пише Science Alert.

Читайте також: Як позбутися від неприємного запаху з рота: перевірені способи

Вони встановили, що поганий запах пов'язаний з більш важкими молекулами.

5 місце

Це місце посідає запах карликового мурахоїда. У нього виділяється секрет для відлякування хижаків. До слова, запах мурахоїда у 4-5 разів сильніший за запах скунса.


Карликовий мурахоїд

4 місце

Сир Вйо Булонь визначили як найсильніший серед сирів спочатку дегустаторами-людьми, а потім і "електронним носом". Це й сир має настільки поганий запах, що його заборонили перевозити в громадському транспорті в Франції.


Сир Вьйо Булонь

3 місце

Третю позицію антирейтингу віддали квітці під назвою Рафлезія Арнольда. Вона поширює запах, привабливий для комах. Цей аромат порівнюють з трупним запахом з нотками гниття та риби.


Рафлезія Арнольда

2 місце

Це місце посідає екзотична рослина дуріан. Він містить одразу активні 44 сполуки, які мають різні відтінки. Це може бути від запаху тухлих яєць до карамелі.


Дуріан

1 місце

Очолює антирейтинг запахів сірководень. Вчені відзначають, що ним пахне планета Уран. Запах схожий на тухлі яйця.


Планета Уран

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.