При цьому, вакцинація також навіть не дає гарантії, що перебіг хвороби буде легким. Про це написав Тарас Жиравецький, головний лікар одного з діагностичних центрів Львова.

Цікаво Нестача йоду і зайва вага: неочевидні причини, які заважають схуднути

Разом з тим – вакцинуватися необхідно, навіть якщо ви вже перехворіли на коронавірус. Це може захистити вас від госпіталізацій та смерті. Як повідомили у МОЗ, 95% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані.

За словами медика, щепленим від коронавірусу потрібно максимально захищати себе від можливого інфікування, так само як і нещепленим.

Найбільша помилка вакцинованих, що багато хто з них думає, що не може заразитися вірусом, а якщо заразиться, то тест можна не здавати і вірус вони не передають. А крім того в них "зелене світло" з сертифікатом на всі масові заходи і пропуск куди завгодно,
– написав Жиравецький.

Чому важливо вакцинуватись

Він нагадав, що зараз дуже важливо зробити щеплення, оскільки ситуація важка. Наприклад, тільки у Львівській області 90% госпіталізованих пацієнтів – нещеплені.

До теми Імунітет після коронавірусу не захищає від інших штамів недуги: що може врятувати

"Часто на цьому акценту немає і всі думають, що у них немає шансів потрапити в лікарню... Понад 200 пацієнтів у лікарнях Львівської області вакциновані! Це дійсно менш як 10% всіх пацієнтів, які зараз лікуються, але життя кожного безцінне!" – додав медик.

Текст допису Жиравецького:

Найбільша помилка вакцинованих, що багато хто з них думає, що не може заразитись вірусом, а якщо заразиться, то тест можна не здавати і вірус вони не передають. А, крім того, у них "зелене світло" з сертифікатом на усі масові заходи і перепустка будь куди… це дуже важливо зараз усім пам'ятати, бо часто на цьому акценту немає і всі думають, що в них немає шансів потрапити до лікарні… понад 200 пацієнтів у лікарнях Львівщини вакциновані! Це дійсно менше ніж 10% усіх пацієнтів, що зараз лікуються, але життя кожного є безцінним!