Чому потрібно вакцинуватись

Навіть попри це, ви теж не можете бути на 100% захищеними, але ризик того, що потрапите у лікарню чи помрете – значно знижується. Тому варто вакцинуватись. Про це розповіла львівська лікарка, докторка медичних наук Наталія Матолінець.

Важливо Жінки дедалі частіше мають проблеми зі щитоподібною залозою: як цьому зарадити

Як вона наголосила, імунітет, що виробляється у людини після перенесеного COVID-19, не захищає від інших штамів цього захворювання. Він може захистити тільки від того штаму коронавірусу, яким перехворіли, але лише у невеликий відрізок часу.

Тож людина може знову захворіти, але вже іншим різновидом цього захворювання. Перебіг хвороби може бути досить важким. Від інших штамів може захистити тільки вакцина, бо вона діє на всі штами та унеможливлює розвиток важкого стану при хворобі.

Передісторія

В ефірі програми один з нардепів заявив, що не збирається вакцинуватися від коронавірусу, через те, що вже перехворів і у нього є імунітет. По суті, людина може знову захворіти на інші штами коронавірусу повторно.

Люди з онкозахворюваннями та міфи про вакцинацію

Лікарка також спростувала твердження про те, що начебто людям з онкологічними та хронічними захворюваннями не варто вакцинуватися.

Навпаки – людям з онкологією, діабетом, проблемами з легенями, ендокринними захворюваннями та іншими хронічними захворюваннями потрібно вакцинуватися насамперед.

Які привілеї отримають вакциновані українці / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу