Перші експерименти з аналізу РНК коронавірусу в стічних водах почалися ще у 2020 році. За цей час система довела свою надійність.
Увага 9 смертей на тисячу випадків: як часто люди помирають під час хвилі Омікрону
За зразками з каналізації вчені планують стежити за перебігом пандемії та новими варіантами коронавірусу.
Передбачити перебіг пандемії
Про те, що проби з очисних споруд могли б передбачити перебіг пандемії, вчені заговорили ще навесні 2020 року. Тоді американські дослідники вивчили стічні води міста Нью-Хейвен у штаті Коннектикут, щоб визначити вміст коронавірусної РНК.
Потім дані зіставили з перебігом епідемії до Нью-Хейвена. Дослідники дійшли висновку, що графік, який показує динаміку добової захворюваності SARS-CoV-2, досить точно збігається з тим, що зображає зростання вмісту коронавірусної РНК в осаді стічних вод.
Омікрон був у США ще в листопаді
Про моніторинг стічних вод недавно задумалися і у CDС. В організації сподіваються, що новий підхід допоможе передбачити появу нових варіантів до того, як вони виллються у великий спалах захворюваності. Річ у тім, що у стічні води потрапляють також фекалії від безсимптомних носіїв вірусу та людей, у яких мінімум симптомів.
Раніше аналіз стічних вод допоміг CDC зрозуміти, що Омікрон був у США вже 21 листопада 2021 року, хоча за допомогою стандартного ПЛР-тестування заражених його знайшли лише у грудні 2021 року.
Нова система моніторингу
CDC запустила свою систему моніторингу стічних вод ще у вересні 2020 року, але спочатку вона охоплювала лише деякі штати, серед них Вісконсин, Міссурі та Огайо. Тепер організація оголосила про те, що розширить область моніторингу і найближчими тижнями додасть ще 250 точок забору матеріалу.
Важливо У померлих COVID-пацієнтів виявили патології в мозку
Крім цього, CDC вирішили включити дані про РНК коронавірусу в стічних водах у регулярний офіційний звіт про хід пандемії у США.
Керівник програми Емі Кірбі розповіла, що вивчення стічних вод – це дуже надійне джерело даних, оскільки воно не залежить від бажання людей тестуватися чи доступності медичного обслуговування.