Результати дослідження опублікували на сайті Національної бібліотеки медицини США.

Читайте також: Соціальні мережі викликають депресію: дослідження

Бактерії Bacteroides, як пояснюють дослідники, одні з найпоширеніших в людському кишечнику. За рахунок активності бактерії Bacteroides здійснюються процеси зброджування вуглеводів, переробки білків і жовчних кислот. Автори дослідження заявили про те, що бактерії цього роду виробляють нейромедіатор ГАМК – гамма-аміномасляну кислоту, з якої, на їхню думку, пов'язано розвиток депресії. Низький рівень ГАМК має сильну кореляцію з мозковими сигнатурами депресії, констатували фахівці.

"Синтезуюча бактерія Bacteroides ГАМК виконує захисну функцію, оберігаючи мозок від гіперстимуляції і забезпечуючи йому спокій. При порушеннях такого захисту люди починають страждати від підвищеної тривожності, безсоння, а також депресії", – заявили вчені.


Bacteroides під мікроскопом

Відкритий зв'язок між вмістом в кишечнику бактерій Bacteroides, які б виробляли необхідний мозку нейромедіатор, і ризиком розвитку депресії може дати принципово новий метод лікування цього розладу. За словами науковців, в експериментах на мишах вони вже змогли переконатися в тому, що підвищення рівня ГАМК зменшує ознаки депресії.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.