Про це заявили дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, які провели дослідження на комахах, повідомляє Phys.org.

Читайте також: Жінки чи чоловіки: хто частіше помирає від серцевої недостатності

Серцевий м'яз утворений тканиною, яка складається клітини кардіоміоцитів. У специфічних щільних структурах кардіоміоцитів, які опосередковують контакти між клітинами, міститься білок вінкулін.

З віком клітини виробляють менше білка – м'язова тканина починає гірше скорочуватися, тож виникають різні серцево-судинні захворювання, які на сьогодні забирають найбільше життів.

Та вченим вдалось створили генетично модифікованих плодових мушок, в клітинах яких були ДНК-перемикачі, що активують додаткову копію гена, який кодує білок вінкулін. Перемикачі працювали тільки в тих клітинах, де був ген tinman, що відповідає за розвиток серця у дрозофіли.

Результати дослідження показали, що мушки, тривалість життя яких становить до 6 тижнів, жили на 3 тижні довше. Окрім того, генетично модифіковані мушки могли засвоювати більше глюкози, ніж зазвичай.

Тож підвищення активності білка вінкуліна у людському серці, що може суттєво продовжити життя людей.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.