Ми розглянули 4 найпоширеніших міфи про біг та розставили все на свої місця.

Біг босоніж

Останнім часом серед прихильників пробіжок з'явився новий тренд – біг з мінімальною кількістю одягу на собі, в тому числі і взуття.

Послідовники цієї течії стверджують, що, звільнившись від "кайданів" взуття, вони значно підвищили свій результат і почувають себе просто чудово.

Читайте також: Науковці визначили, як знизити шкоду від алкоголю

Однак дослідження вчених говорять про зворотне. Адже коли людина бігає у взутті, вона уникає різкого зіткнення з поверхнею і суглоби відчувають себе набагато комфортніше.

Біг шкодить колінним суглобам

Цей міф вважається найвідомішим, адже при бігу ми сильно перевантажуємо коліна. Це приводить до постійних травм та болю в колінних суглобах.

Однак дискомфорт та травми виникають не через біг, а тому, що люди нехтують розминкою.

Кросівки з амортизацією - найкращі

Як виявилось, такі кросівки навпаки шкодять. Адже таке взуття швидко зношується і вже через кілька тижнів ризик травм підвищиться, а користі майже не буде.

Більше навантаження

Відпочинок організму потрібен не менше, ніж навантаження. Якщо ви бігаєте через день, то організм встигає не тільки відновитися, але ще і наростити м'язову масу. Якщо ж ви бігаєте щодня, то організм не встигає провести якісну роботу на м'язовому рівні. В результаті можна отримати травму.

Читайте також: Як зберегти продуктивність після безсонної ночі: 6 порад

Краще бігати менше, але з розминкою, ніж почати з забігу на 5 кілометрів по пересіченій місцевості, тут же заробити травму і назавжди втратити бажання мати щось спільне зі спортом.

Загальні помилки

Дискусії точаться і про найкращий час дня для пробіжок. Однак тут спеціалісти рекомендують прислухатись до себе. Також часто радять під час пробіжок пити побільше води. Але і тут треба слухати свій організм, а не пити воду через силу. Так можуть виникнути проблеми зі шлунком.