Про це йдеться в прес-релізі на MedicalXpress.

Читайте також: Що станеться, якщо постійно пропускати сніданок

Для дослідження залучили гризунів без мікрофлори, у яких був активований фактор транскрипції ATF6. Це з'єднання впливає на роботу генів, які залучені до розвитку клітинного стресу. Гени включаються та намагаються відновити функції клітини через зупинення синтезу білків та активацію білкових сполук.

Науковці назвали причину раку товстої кишки
Науковці назвали причину раку товстої кишки

Якщо ж реакція на незгорнуті білки виявляється неефективною, то запускається процес програмованої клітинної загибелі. Але сама по собі реакція не призводить до виникнення злоякісних новоутворень.

Вчені виявили, що при трансплантації мікрофлори в кишківнику тварин починають розвиватися ракові пухлини.

Фахівці також проаналізували дані, отримані при обстеженні 541 пацієнта з раком товстої кишки. У тих випадках, коли спостерігалася підвищена активність ATF6, у хворих збільшувався ризик рецидиву.

Висновок вчених такий: хронічне запалення в кишківнику не впливає на ймовірність розвитку колоректального раку.

Хронічне запалення в кишківнику не впливає на ймовірність розвитку раку
Хронічне запалення в кишківнику не впливає на ймовірність розвитку раку

Відкриття допоможе надалі з’ясувати, які компоненти мікрофлори впливають на перебіг захворювання, і розробити мікробну терапію раку.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.