Дослідження вчених з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі опубліковане у журналі Nature Biotechnology.
Читайте також: Чи корисно медитувати: цікаві факти
В експерименті взяли участь 7 пацієнтів з епілепсією, яким раніше вживили в мозок електроди. Науковці спостерігали за активністю мозку у декількох областях, що відповідають за емоційну реакцію – орбітофронтальну кору, мигдалеподібне тіло, гіпоталамус, а також в декількох ділянках фронтальних і скроневих зон головного мозку.
Також пацієнти кілька днів заповнювали анкети, у яких вказували інформацію про зміни настрою. На основі отриманих даних вчені побудували модель взаємозв'язку між патерном (набір стереотипних поведінкових реакцій або послідовностей дій) активності нейронів і стимулом.
Стимуляція мигдалеподібного тіла мозку може викликати страх, огиду або смуток
За допомогою цієї моделі вдалося ефективно передбачити суб'єктивну оцінку настрою, яку давали учасники. Такий метод моніторингу настрою може стати корисним для діагностики і лікування афективних розладів.
Що таке афективний розлад? Це психічний розлад, що проявляється афективними станами – маніакальними, депресивними та змішаними типами, при яких у хворого спостерігають ознаки депресії та манії водночас (наприклад, туга зі збудженням, неспокоєм, або ейфорія із загальмованістю, — так звана непродуктивна манія).
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.