Про це 24 Каналу розповів депутат Херсонської обласної ради Сергій Хлань. За його словами, запах починає з'являтись, коли виходить сонце.
Дивіться також Хронологія брехні: як і для чого Росія кинула усі сили на фейки про Каховську ГЕС
"Хоча зараз спалахів інфекційних хвороб ще нема, але до цього потрібно готуватися. Всі дії з відкачування води проводяться суто під контролем епідеміологічної служби. Стоять дійсно досить суттєві виклики щодо подолання наслідків цього затоплення", – пояснив він.
Наслідки сходу води
Сергій Хлань зазначив, що понад 3 тисячі будинків залишаються затопленими. У Херсоні вода відійшла на понад 3 метри, рівень підтоплення становить 2, 5 метри. Деякі будинки перебувають під водою, весь мікрорайон "Острів" підтоплений.
Депутат Херсонської облради підкреслив, що стоять виклики щодо розчищення. Люди повертаються до своїх домівок та спостерігають, що усе замулене брудом. Вода стоїть у підвалах, викачувати її проблематично.
Якщо просто викачувати помпою на вулицю, то зараз це ще не дозволено. Крім того, інші сусіди починають негативно ставитись. Бо не зрозуміло, куди далі буде йти вода. Воду потрібно відкачувати у якісь резервуари, які одразу вивозити,
– сказав Хлань.
Він наголосив, що наразі потрібно чекати комплексного рішення щодо відкачування води з підвалів будинків та низин, де ця вода перебуває. Також розчищення від мулу та бруду, який із собою принесла велика вода.
Хлань про наслідки сходу води у Херсонській області: дивіться відео
Наслідки підриву Каховської ГЕС: останні новини
- Після підриву Каховської ГЕС багато людей зникло безвісти. 13 червня глава Херсонської ОВА Олександр Прокудін повідомив, що безвісти зниклими вважаються 43 людини, з них 7 – діти.
- У Державній екологічній інспекції України заявили, що у них немає інформації про виявлення холерної та кишкової паличок у водах півдня України.
- Керівниця пресцентру Сил охорони та оборони Півдня Наталія Гуменюк заявила, що на Херсонщині вода підмила лінію вибухових загороджень. Також було затоплено позиції, де зберігався боєкомплект ворога. Тому ці вибухові предмети можуть опинитися серед сміття, яке сходять на берег.
- Міндовкілля повідомило, що через підрив окупантами Каховської ГЕС гинуть червонокнижні тритони. Багато з них з дніпровськими водами винесло на узбережжя Чорного моря.