Як змінився коронавірус

Про це під час брифінгу заявила відома вірусологиня, доктор медичних наук, Алла Мироненко, передає 24 Канал. За її словами, з моменту появи Омікрону наприкінці 2021 та на початку 2022 року, цей штам зумів витіснити своїх попередників, таких як штами Дельта та Альфа, і наразі Омікрон є домінантним.

Також на тему Сезон грипу та коронавірусу в Україні: в кількох областях перевищений епідемпоріг

Зараз є лише Омікрон, при чому циркулює одночасно багато його субваріантів. Але, на щастя, Омікрон змінився настільки, що в нього накопичилося дуже багато мутацій у спайковому білку і він не викликає тяжкої кисневої залежності, як це було при попередніх варіантах, коли люди помирали через те, що не було кисню або не можна було госпіталізувати, або було запізно,
– розповіла Алла Мироненко.

Вона зазначила, що Омікрон тепер зазвичай має легший перебіг, як звичайна респіраторна хвороба.

Як не підчепити коронавірус

Хоч ВООЗ оголосила про закінчення пандемії ще в травні, але коронавірус нікуди не дівся. Тому під час росту кількості хворих варто дотримуватись таких профілактичних заходів:

  • Вакцинація. Повна вакцинація та бустерні дози (якщо такі є) можуть значно знизити ризик важкого перебігу хвороби та госпіталізації.
  • Маски. Носіння масок у громадських закритих приміщеннях, особливо у місцях з високим ризиком передачі вірусу.
  • Фізична дистанція. Уникання тісного контакту з людьми, особливо у місцях скупчення людей.
  • Ретельна гігієна рук. Миття рук з милом і водою протягом щонайменше 20 секунд або використання дезінфектора для рук на спиртовій основі.
  • Етикет кашлю та чхання. Прикривайте рот та ніс ліктем або паперовою хустинкою при кашлі чи чханні, і одразу викидайте її у смітник.
  • Вентиляція та провітрювання приміщень. Підтримка гарного повітрообміну у приміщеннях, відкривання вікон для забезпечення притоку свіжого повітря.
  • Тестування. Використання швидких тестів на COVID-19 та/або ПЛР-тестів для раннього виявлення інфекції, особливо якщо є симптоми або відомий контакт з інфікованою особою.
  • Самоізоляція та карантин. Перебування вдома та уникнення контактів з іншими, якщо ви маєте симптоми COVID-19 або мали контакт з інфікованою особою.
  • Інформування. Слідкування за оновленнями від надійних джерел та організацій охорони здоров'я щодо рекомендацій та заходів безпеки.