Скільки помади з'їдає жінка

Середня вага фарбуючої частини помади – 3 грами. Виходить, щоб з'їсти за життя бодай кілограм помади, потрібно купити 333 тюбики. Ентузіасти з проєкту Snopes провели своє розслідування та з'ясували, що одного триграмового стику вистачає приблизно на 410 нанесень. Помножимо на кількість тюбиків і отримаємо 136530 нанесень помади за все життя.

Також на тему: Чи можна дітям робити макіяж

Припустимо, що цільова аудиторія помади – жінки від 15 до 70 років – всього 55 років активного використання. Щоб встигнути за цей період нафарбувати губи 136530 разів, потрібно щодня без перерв і вихідних наносити помаду 7 разів на день.

У тому числі під час хвороби, відпустки та навіть якщо ви весь день сидите вдома. Причому вся ця помада має опинитися у вас у животі – і не залишити сліду на кухлі, чиїйсь щоці або ватяному диску.

Що токсичного можна знайти у помаді

Є кілька основних інгредієнтів, які викликають паніку через свою "токсичну" репутацію.

Парабени. Парабени в помаді виконують роль консервантів і допомагають їй довше не псуватися. Іноді парабени пов'язують із раком грудей, порушеннями ендокринної системи та ослабленим імунітетом – проте доказів цього поки що недостатньо.

Свинець. У 2009 році FDA знайшла невелику кількість свинцю в помаді на полицях американських б'юті-маркетів. Його вміст мізерно малий – лише 0,001 грама на літр. Крім того, аналіз крові не зможе виявити слідів свинцю після такого макіяжу. Тому FDA прийняло рішення, що такий вміст металу припустимий і безпечний для здоров'я.

Нікель, кадмій, алюміній та інші важкі метали. В одному дослідженні вчені протестували 32 види помад і порівняли вміст важких металів з допустимими значеннями. У всіх помадах вони виявили марганець, здебільшого високий вміст титану та алюмінію. Далі фахівці підрахували, що для 10 із 32 видів помад щоденне використання може призвести до перевищення допустимого рівня хрому.