Це з'ясували вчені з Португалії після аналізу експресії 33 689 генів в 15 тканинах людини. Мозок складається з 14 315 різних білків, яєчка – з 15 687.
Також на тему: Які медичні засоби можна взяти із собою в літак: правильна аптечка
Що спільного в яєчках та мозку
- При цьому загальними для двох органів виявилися 13 442 протеїнів. Відомо, що нейрони мозку підтримуються гліальними клітинами, а тестикулах – клітинами Сертолі. Обидва типи клітин виробляють лактат, який є джерелом енергії.
- Енергії мозку, і яєчкам потрібно дуже багато. Першому – для виконання когнітивних функцій, тестикулам – для щоденного виробництва мільйонів сперматозоїдів. Щоб не "перегоріти", в тканинах обох органів є схожі захисні бар'єри: гематоенцефалічний і гемато-тестикулярний.
- Нарешті, загальні для мозку і яєчок білки беруть участь в екзоцитозу – переміщенні речовин зсередини клітини в зовнішнє середовище: нейрони передають нейромедіатори, а сперматозоїди - з'єднання, що дозволяють запліднити яйцеклітини.
Учені поки не прийшли до розуміння, чому мозок і тестикули так схожі. Але вони вже давно встановили, що існує зв'язок між сексуальною дисфункцією і розладами мозку, а також між інтелектом і якістю сперми.