Нові результати дослідження пояснюють відмінності у симптомах аутизму у дітей, а також вказують, що необхідно урахувати гендер під час діагностики.

Увага Вакцинація від грипу: чому це важливо під час пандемії COVID-19

Попри те, що аутизм відноситься до невиліковних захворювань, рання діагностика дозволяє вчасно розпочати профілактику та покращити поведінкові симптоми у дитини.

Гендерні відмінності аутизму

  • Тож команда учених вирішила вивчити гендерні відмінності в ознаках аутизму. Вони проаналізували знімки МРТ головного мозку у 637 хлопчиків та 136 дівчаток.
  • Насамеперд ученим вдалося розробити алгоритм, який вирізняв знімки хлопчиків з аутизмом від знімків дівчаток. Його точність склала 86%.
  • Потім унікальні патерни аутизму підтвердили у порівняли зі знімками 976 здорових дітей без РАС.

Основні відмінності патернів мозку хлопчиків та дівчаток з аутизмом спостерігалися в центрах, які відповідають за рухову функцію, мовлення та зорово-просторову увагу.

Цікаво "Зустріти людину, яка не поставить на тобі хрест": історія талановитої художниці з аутизмом

Примітно, що більше мозкові патерни дівчаток були схожі на аналогічні у хлопчиків, тим сильніше виявлялися симптоми РАС.

Ці результати треба використати для покращення методів діагностики та лікування РАС, особливо у дівчаток,
– заявив автор роботи Винод Менон.

Річ у тім, що зараз діагноз встановлюють приблизно у віці 3 – 5 років, коли найкращий час для терапевтичного впливу вже втрачено.