Дискусії про те, чи можна використовувати ліки після закінчення терміну придатності, ведуться давно. Є дослідження, які показують, що ліки залишаються стабільними протягом багатьох років і після закінчення терміну придатності.

Також на тему: Як пандемія змінила світ – 5 речей, які залишаться з нами назавжди

Ліки, в яких закінчився термін придатності

Експерти в США наполягають на тому, щоб виробники встановлювали термін придатності, а потім проводили довгострокові випробування та оновлювали дату після досліджень, якщо виявлялося, що препарат можна зберігати довше.

Проте Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) пише, що препарати з закінченим терміном придатності можуть бути менш ефективними або навіть більш небезпечними через можливі зміни хімічного складу.

На деяких можуть почати рости бактерії. Якщо в прострочених антибіотиків змінився хімічний склад, він може не впоратися з інфекцією, що призведе до погіршення стану, більш серйозних захворювань і стійкості до антибіотиків.

Краще дотримуватися зазначеного на упаковці терміну придатності й не ризикувати.

Що робити з простроченими ліками

Джерело: FDA

  • Змішати ліки з непривабливими речами: сміття, наповнювач для котячого туалету або кавова гуща. Це потрібно, щоб вуличні тварини випадково не з'їли їх.
  • Помістити суміш в герметичний поліетиленовий пакет.
  • Викинути в сміттєве відро.