МОЗ надаватиме аналіз вакцинації

Своєю чергою Міністерство охорони здоров'я буде повідомляти про всі випадки несприятливих подій після вакцинації від коронавірусу в Україні. Про це в ефірі одного з телеканалів повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

До теми Відправку вже готують: Україна отримає додаткові 10 мільйонів доз вакцини Pfizer

Коли ми говоримо про несприятливі події після імунізації, це не значить, що це несприятлива подія внаслідок імунізації. Ми будемо повідомляти про всі несприятливі події, які виникають,
– сказав Віктор Ляшко.

За словами санлікаря, після вакцинації від коронавірусу можуть виникати такі побічні ефекти:

  • почервоніння в місці уколу;
  • незначне підвищення температури;
  • поява папул в місці ін'єкції.

Але є і більш серйозні. Ці, що я зараз назвав, трапляються у 5 –7% від кількості провакцинованих, але є випадки й анафілактичних шоків, які трапляються 4 випадки на мільйон,
додав Ляшко.

7 людей повідомили про побічні реакції на COVID-вакцину

Нагадаємо, що станом на 26 лютого, за три дні від початку кампанії масової вакцинації 1 338 людей отримали щеплення проти коронавірусної хвороби.

За минулу добу вакцинували 1 179 медпрацівників – це 792 чоловіків та 387 жінок.

Про перші несприятливі наслідки після імунізації повідомили 7 людей. Усі побічні ефекти не є серйозними, наразі кожен випадок аналізує МОЗ.

Коротко про старт вакцинації в Україні:

  • Перша партія вакцини – 500 тисяч доз – від компанії AstraZeneca індійського виробництва прибула 23 лютого. Президент Володимир Зеленський заявив, що цей препарат є одним з найкращих у світі.
  • Сьогодні, 26 лютого стало відомо, що Україна отримає найближчим часом 10 мільйонів доз вакцини від коронавірусу компанії Pfizer.


Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу