У своєму тіктоці лікар Каран Радж повідомляє, чому запах від ніг насправді допомагає нашому тілу.

Читайте також Грибок чи брак вітамінів: причини ламких нігтів та появи білих плям

Лікар працює у британській Національній службі охорони здоров’я (NHS) хірургом та викладачем в Імперському коледжі Лондона.

Чоловік веде тікток, де розповідає людям про здоровий спосіб життя та медичні лайфхаки. Цього разу спеціаліст поділився, чому ж смердючі ноги можуть врятувати життя людині, і чого не варто через це комплексувати.

Я хочу поділитися з вами фактом, про який я нещодавно дізнався – і це неймовірно. Є причина, чому ми можемо мати смердючі ноги, а смердючі ноги можуть просто врятувати вам життя,
– сказав Радж.

Пояснення лікаря

Каран Радж розповів, що на поверхні людського тіла живе безліч форм життя – і на ногах також. Бактерії, які облаштувалися на наших ступнях, харчуються певним типом амінокислот, які містяться у виділеннях ніг.

Це цікаво Музичні хіти схожі на віруси – вчені помітили надзвичайний зв'язок

Коли ноги пітніють, бактерії активізуються та поглинають амінокислоти. Ті самі бактерії виділяють інші кислоти, які видають неприємний запах.

"Існує різновид бактерій під назвою bacillus subtilis, яка харчується лейцином, поширеною амінокислотою, яка міститься в поті ніг. Коли ця бактерія їсть лейцин, вона виділяє ізофлавову кислоту – сирний смердючий запах ніг", – розповів Радж.

Лікар додав, що тілу потрібні ці бактерії, адже вони захищають стопи від грибка.

Наше тіло тримається навколо цієї бактерії, тому що вона виробляє хімікати та антибіотики, які утримують грибок стопи,
– поділився експерт.

Запах ніг викликають бактерії, які поглинають амінокислоти

Запах викликають бактерії, які поглинають амінокислоти з поту / Фото Getty Images

Невидимі сусіди

  • На людському тілі живе приблизно тисячі видів бактерій. Здебільшого вони перебувають у флорі кишківника та допомагають людині з імунітетом.
  • Окрім корисних бактерій, на тілі живуть віруси, гриби та археї. Сукупність мікроскопічних організмів настільки велика, що становить 57 відсотків від маси людини.
  • Проти шкідливих мешканців нашого тіла людство винайшло антибіотики та вакцини. Проте вони не діють точково – корисні бактерії також отримують шкоду від ліків. Тож, попри те, що за 50 років медицина досягла успіхів у боротьбі з інфекціями, за той же час зросла кількість алергій та автоімунних захворювань – результат зменшеної кількості корисних бактерій.