Ймовірність тромбозу складає 0,002% у людей віком до 50 років, і 0,001% – у віці від 50 років. Водночас тромби частіше можуть утворитися якраз під час важкого і легкого перебігу COVID-19.

Увага COVID-вакцина Pfizer на 100% ефективна для дітей: заява компанії

Річ у тім, що коронавірус спричиняє порушення функції згортання крові, яка призводить до утворення тромбів. Ці показники значно вищі, ніж через вакцинацію.

Що кажуть вчені

Зокрема, за даними дослідження, яке провели у Франції та Нідерландах, приблизно 20 – 30% пацієнтів, які важко перенесли COVID-19, мають тромботичні ускладнення.

Також тромбоемболія легеневої артерії наявна у більше половини померлих внаслідок COVID-19.

Саме тому ризик тромбозу внаслідок перенесеної хвороби є в рази вищим та не є співмірним із можливим ризиком розвитку тромбозу від вакцинації, яка, між іншим, надійно захищає людину від цього та інших негативних наслідків коронавірусної хвороби,
– наголосили в Міністерстві охорони здоров'я.

Коронавірус у світі

Джерело: Університет Гопкінса

  • Станом на ранок 22 листопада у світі зафіксували понад 257 мільйонів хворих на коронавірус та більш ніж 5 мільйонів смертей серед пацієнтів.
  • Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США – понад 47,7 мільйона. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених закривають: Велика Британія, Росія, Німеччина, Туреччина та Україна.