Відсутність сексу завдає шкоди організму – ця ідея широко поширена у суспільстві. Звідси з'являються поради на кшталт "знайти мужика" при дратівливості або страх спермотоксикозу у хлопця.

Також на тему Яку користь для здоров'я приносить секс

Які існують дослідження

З деякими застереженнями ми можемо спиратися на роботи, присвячені вивченню здоров'я священників, ченців та черниць, тобто людей, чиє життя нерозривно пов'язане з відмовою від сексу через релігійні причини.

Так, наприклад, було виявлено, що підвищений артеріальний тиск та порушення ліпідного обміну у ченців Тибету зустрічаються не частіше, а навпаки – рідше в порівнянні з іншими місцевими жителями. Звичайно, не можна стверджувати, що саме утримання призводить до такого результату — швидше за все, справа в аскетичному способі життя загалом.

Спермотоксикоз у чоловіків

Чи мають сенс побоювання щодо спермотоксикозу? Такого діагнозу у медичній науці просто немає. Збудження без "розрядки" не призведе до отруєння організму спермою, тому що жоден із її компонентів не є токсичним. Боятися надмірного накопичення сперми теж не варто: невикористані сперматозоїди періодично утилізуються.

Істерія у жінок

Жіноча дратівливість та примхливість часто приписуються довгій відсутності сексуального життя. Багато хто навіть згадує про те, що століттями раніше лікарі використовували вібратори для лікування істерії. Це не так — не існує жодного історичного доказу цього факту, який набув широкого поширення завдяки книзі Рейчел Мейнс "Технологія оргазму".