Експерти розповіли, що затримка чхання може становити реальну загрозу здоров’ю людини.

Це цікаво Які наслідки для здоров'я може мати сутулість

Не зупиняйте природний процес

Побічні ефекти від затримки чхання рідкісні, але вони можуть спричинити серйозні травми, оскільки чхання намагається очистити ваш ніс. Повітря під час чхання виходить з носової порожнини зі швидкістю до 300 кілометрів на годину.

Більше про процес чхання

За одне чхання організм виштовхує приблизно 40 тисяч дрібних крапель – слини, пилу та мікробів. Більшість крапель вилітають на відстань декількох метрів. Цікаво, що чхнути з відкритими очима – майже неможливо. Вчені пояснюють це тим, що організм таким чином захищає очі від мікробів.

Отоларингологи з Університетських лікарень Лестера попередили, що зупинка чхального рефлексу може завдати шкоди організму.

Це може призвести до численних ускладнень: потрапляння повітря в грудну клітку між обома легенями, перфорація вашої барабанної перетинки та навіть розрив аневризми головного мозку, яка є надутою кровоносною судиною мозку,
– розповіли фахівці.

Чхання не можна стримувати через ризики для здоров’я / Фото Pexels

Якщо заблокувати ніс під час чхання, то може виникнути розрив барабанної перетинки – повітря, яке намагається вийти через ніс, перейде в трубку, яка з’єднує вухо та барабанну перетинку.

Читайте також Як позбутись емоційного багажу: скидаємо зайві тривоги

Лікарі зазначають, що розрив перетинки може призвести до втрати слуху. Також пошкодження може викликати вушну інфекцію.

Чхання виштовхує у вашому носі все, чого не повинно бути, тому, блокуючи ніс під час чхання, ці мікроби можуть потрапити у ваші вуха, викликаючи інфекцію,
– розповіли у відомстві.