Про це йдеться у матеріалі видання Цензор з посиланням на директора компанії Володимира Молчанова.

Конфлікт почався ще наприкінці 2014 року, коли "ВЕКТОР ФАРМА" виграла право на поставку трьох видів відповідних препаратів у 2015 році з відстрочкою поставки на 180 днів (до 26 червня 2015 року) на загальну суму 52,7 млн. Грн. Відповідно до контракту, МОЗ повинне було отримати препарати не пізніше 21 червня. Але і через валютні обмеження Нацбанку, придбати валюту взимку компанія не змогла. У результаті зростання курсу долара контракт подорожчав на 10,2 млн гривень, які компанія попросила МОЗ доплатити. Переговори не увінчалися успіхом і компанія подала до Господарського суду Києва позов про внесення змін до договору.

"Оскільки переговори з МОЗ не приносили компромісного результату, "ВЕКТОР ФАРМА" паралельно домовилася з "Ранбаксі Лабораторіз Лімітед" про поставку ліків за умови, що курсову різницю у розмірі близько $500 тис. оплатять протягом 180 днів з можливістю подальшої пролонгації. При цьому компанія вже сплатила 10 млн грн зі своїх коштів, щоб один з трьох препаратів почав надходити в Україну своєчасно, до настання критичного дедлайну 30 червня. Про це представники "ВЕКТОР ФАРМА" повідомили на зустрічі з керівництвом міністерства в п'ятницю, 19 червня", — пише видання.

Але навіть ці кроки назустріч не зробили позицію чиновників конструктивнішою.

"Після зустрічі відразу з'являється стаття, в якій звинувачують попереднє керівництво МОЗ у розкраданнях і постачальника — у невиконанні договірних зобов'язань. Складно зрозуміти: міністр і його заступники хочуть врятувати людей або нагнітати конфлікт? Я не здивуюся, якщо завтра на горизонті з'явиться якийсь благодійний фонд, який поставить аналогічні препарати для забезпечення хворих. Або МОЗ проводитиме тендер на закупівлю вже аналогічних препаратів, але зовсім за іншою ціною. Так для чого потрібно було піднімати галас: для якнайшвидшої поставки препаратів? Або для необґрунтованого підняття ціни для закупівлі та лобіювання інтересів нікого виробника, який встиг поставити свого протеже на посаду заступника міністра?", — цитує видання Молчанова.

Вранці 22 червня стало відомо, що по розміщених заявках на покупку валюти департамент валютного контролю Нацбанку дав відмову.

"Аргумент такий: контракт дуже великий, це схоже на виведення грошей, хай щось поставлять — потім будемо купувати валюту. І нехай свій час не витрачають на купівлю валюти, заявки ми не пропустимо. Так мова ж йде про життєво необхідні препарати! Без вагомих підстав і використовуючи важелі влади, намагаються компанію викинути з ринку, приготувавши комусь доріжку без конкурентів, які підконтрольні депутатам та іншим чиновникам вищого рангу, — говорить Молчанов.

У нас є інформація про підготовку кримінальних справ проти нас за те, що ми посміли подати в суд на Мінохоронздоров'я. Так діяли в 90-х, залучаючи рекет для вирішення питань між покупцями і постачальниками. Зараз ситуація точно така ж, тільки приваблюють не кримінальні угруповання, а законні формування. Суть при цьому не змінюється, — додав він.