У МОЗ нагадали, що призначити антибіотик може тільки лікар за результатами аналізу крові.
Увага Вітамін Д чи вітамін С: що справді покращує імунітет
То що робити, якщо підхопили ГРВІ
Перше – повідомити про це свого сімейного лікаря.
Друга рекомендація може звучати нудно, але вона дійсно працює, а головне – не шкодить вашому здоров'ю: найдієвіший метод лікування гострої респіраторної інфекції – симптоматичний. Він передбачає вплив на окремі симптоми захворювання (наприклад, прийом судинозвужувальних препаратів під час нежитю).
У разі виникнення ГРВІ найкращими "ліками" є:
- відпочинок та ліжковий режим
- рясне пиття теплої рідини
- провітрювання приміщення проживання
- збалансоване та раціональне харчування
- жарознижувальні препарати (у разі необхідності)
А як же ускладнення
Антибіотики теж вам у цьому не допоможуть. Якщо ви маєте ризик розвитку ускладнень від грипу (а він також є вірусною інфекцією), й у вас немає щеплення, лікар може запропонувати специфічні препарати, що використовують виключно для попередження важких форм грипу.
За даними Центру громадського здоров'я, 90 % усіх антибіотиків, призначених на рівні сімейної медицини, використовують для лікування інфекцій дихальних шляхів.
90% таких інфекцій спричинені вірусами, але антибіотики не діють на віруси.
Тож, якщо ви приймете антибіотик, ваша вірусна інфекція нікуди не зникне, а ризик того, що антибіотик вам не допоможе в майбутньому, – сильно підвищиться,
– наголосили у МОЗ.
Не займатися самолікуванням. В разі виникнення перших симптомів ГРВІ звертайтеся до свого сімейного лікаря та проконсультуйтеся з ним з приводу необхідності вживання антибіотиків.