Як зменшити дискомфорт при тривалому носінні маски

Особливо потерпають від дискомфорту медичні працівники, працівники супермаркетів, банків, аптек тощо, які змушені носити засоби захисту протягом всього робочого дня.

До теми Стартував навчальний рік: як уберегти дитину та родину від сезонних застуд і грипу

У МОЗ навели докази дослідників з Imperial College London, які порівняли ефективність лубрикантів для зниження негативних ефектів від тривалого носіння маски.

Результати дослідження показали, що:

  • талькова присипка знижує тертя на 49% при нанесенні й на 59% – через 4 години;
  • суміш кокосової олії, какао-олії й бджолиного воску знижує тертя на 31% при нанесенні й на 53% через 4 години;
  • ефективним виявилося використання індиферентних кремів із сумішшю вазеліну та ланоліну.

Правила гігієни особливо важливі

Експерти радять дотримуватися правил особистої гігієни та стежити за чистотою шкіри обличчя. Якщо немає можливості використовувати одноразову маску, треба стежити за чистотою багаторазової.

Вмиватися треба делікатними засобами, які не підсушуватимуть шкіру. Крем (або інші засоби) треба наносити за 15 хвилин до вдягання маски, аби засіб поглинувся шкірою, а не залишився на масці.

Раз на тиждень можна скористатися заспокійливою косметичною маскою, яка освіжить і відновить шкіру обличчя.

Під час носіння маски не треба торкатися її брудними руками.

В разі виникнення вугрів, видавлювати їх самостійно не можна.

Що таке масакне?

Термін масакне з'явився зовсім нещодавно, під час пандемії коронавірусу. Внаслідок того, що люди змушені майже постійно носити маски – це негативно позначається на стані їхньої шкіри. Багато людей відзначили розвиток акне від носіння маски (звідси й назва – масакне). Локалізація висипів – на носі, щоках і підборідді. Це механічне акне, яке виникає від тертя тканини об шкіру. Крім того, під маскою утворюється тепле, вологе середовище, яке сприяє розмноженню бактерій на травмованій поверхні шкіри.