97 новонароджених дітей від сурогатних матерів не могли забрати через карантин та закриті кордони. Згодом Міністерство охорони здоров'я дозволило забрати немовлят, після двотижневої обсервації, пише 24 канал.

Читайте також: Приїхали за своїм щастям: аргентинці прибули в Україну за дітьми від сурогатних матерів – відео

За словами уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової ще 7 родин отримали необхідні документи, щоб невдовзі забрати немовлят. Це громадяни Китаю та Іспанії.

Наразі понад 70 залишаються в готелі "Венеція". На двох вже чекають батьки, але через незадовільне здоров'я немовлят, зустріч перенесли.


Немовлят нарешті змогли забрати додому / Фото Громадське

Батьки через карантин не могли забрати немовлят

Раніше Денісова повідомила, що до неї звернулося 91 подружжя щодо народження 97 дітей. Зокрема в готелі "Венеція" перебувало 63 дитини.

МОЗ надає зараз дозволи на в'їзд таким батькам і пари почали прибувати по дітей, але вони перебувають на обов'язковому двотижневому карантині,
– пояснила правозахисниця.


Діти від сурогатних матерів ще з травня перебували в готелі / Фото Громадське

Важливо! 1 червня уряд ухвалив низку постанов та розпоряджень, зокрема щодо унормування усиновлення українських дітей іноземцями.

Відео Скандал із дітьми сурогатних матерів: в Україні збільшилася кількість немовлят

Питання сурогатного материнства є проблемним


Батьки з нетерпінням чекали зустрічі з дітьми / Фото Громадське

Що відомо про скандал із дітьми сурогатних матерів

  • Через карантин батьки з 35 країн не можуть забрати з України дітей, народжених від сурогатних матерів.
  • За словами Денісової, сурогатне материнство в Україні – це проблема, яка потребує негайного реагування. Надання таких послуг іноземним громадянам може призвести передусім до порушення прав дітей та до ситуації, у якій Україна не здатна захистити своїх громадян.
  • У суспільстві почали активно обговорювати дозвіл на сурогатне материнство в Україні. Багато людей виступили проти, однак деякі експерти впевнені – заборона на сурогатне материнство може дати зелений сигнал чорному ринку.