Всього в дослідженні брали участь 720 пар братів і сестер, включаючи близнюків, кровних родичів і зведених, пише журнал Behavior Genetics.

Читайте також: Що робить людей щасливішими: вчені знайшли відповідь

Життя добровольців відстежували протягом 13 років. На початок експерименту їх середній вік був від 12 до 14 років, під кінець – від 25 до 27 років.

Усі учасники проходили тести на різні моральні якості, такі як відповідальність (в підлітковому віці) і свідомість (після повноліття). Особливу увагу дослідники приділяли впливу батьків.

Результат показав, що позитивне виховання (чуйність і похвала) асоціювалося з вищими показниками відповідальності і свідомості у дітей.


Моральні принципи передаються у спадок

Цей зв'язок виражався між рідними братами та сестрами. Це свідчить про те, що моральні принципи людини можуть залежати як від спадкових факторів, так і від зовнішніх, пов'язаних із середовищем.

Та це не означає, що у свідомих батьків будуть обов’язково свідомі діти. Це означає, що діти успадковують схильність поводитися певним чином.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.