Молочника чи вульвовагінальний кандидоз – прояв надмірного росту у піхві грибків Candida albicans. Кандиди в нормі є в організмі, їхній ріст посилюється за певних умов, у тому числі – при порушеннях в мікробіомі піхви. Хвороба проявляється свербінням, сирними виділеннями, болем при сексуальному контакті та при сечовипусканні.

Також на тему Чи може секс замінити заняття спортом

Чи може оральний секс викликати молочницю

Низка досліджень свідчить, що оральний секс може бути етіологічним чинником молочниці. В одному з них автори вивчили методом ПЛР мікробіоту піхви у 394 жінок. Паралельно учасниць розпитали про сексуальне життя та інтимну гігієну. У жінок, які практикували оральний секс, кількість грибків кандида була в середньому вдвічі вищою.

В іншій роботі вчені дійшли висновку, що сексуальні практики відіграють більшу роль у розвитку кандидозу, ніж кількість грибків кандиду в організмі. Згідно з цим дослідженням, у якому взяло участь 149 жінок, оральний секс збільшував ризик молочниці майже вдвічі.

Добре відомо, що у багатьох жінок молочниця має рецидивний перебіг. Вчені висували теорії, що кунілінгус сприяє розвитку цієї форми хвороби.

Попри багаторічне вивчення питання, наявні дані так і не переконали професійну спільноту: оральний секс поки що не внесений до списку офіційних причин бактеріального вагінозу та молочниці. Роль цієї сексуальної практики в їхньому розвитку все ще потрібно довести. Таким чином, рекомендація відмовлятися від нього була б ненауковою.