У дослідженні взяли участь 569 людей у віці від 65 років. Вчені аналізували раціон та стан здоров'я добровольців впродовж багатьох років аж до моменту смерті. Додатково вони вивчили зразки тканин головного мозку померлих.

Цікаво Дефіцит вітаміну D під час пандемії COVID-19: як це пов'язано з депресією

Основний акцент спостережень полягав в оцінці ступеня прихильності MIND дієті й кореляції харчування зі станом когнітивних функцій протягом тривалого періоду.

Що таке MIND-дієта

MIND дієта є комбінацію середземноморської й DASH дієт (раціон для профілактики гіпертонії). Вона підрозділяється на 10 корисних для головного мозку категорій продуктів і 5 категорій нездорового харчування – червоного м'яса, маргарину, сиру, випічки й солодкого, а також смаженого або фастфуду.

До прикладу, при дотриманні MIND-дієти людині варто щодня або через день споживати не менше трьох порцій цільнозернових продуктів, зелений салат, овочі, горіхи та квасолю. Птицю і ягоди додавати в раціон не рідше двох разів на тиждень, а рибу не рідше ніж один раз на 7 днів. Також потрібно скоротити споживання всіх продуктів з категорії шкідливих.

Ймовірно, дієта володіє захисним ефектом і може сприяти когнітивної стійкості у літніх,
– розповів співавтор роботи Клодіан Дхана.

Результати дослідження

  • Найбільші прихильники MIND-дієти не мали проблем з когнітивними функціями протягом життя.
  • Дотримання раціону покращувало пам'ять людей незалежно від патології хвороби Альцгеймера або інших поширених вікових захворювань головного мозку.