У новому дослідженні взяли участь дві групи офісних працівників: 98 в США і 222 в Південній Кореї. Вранці вчені розпитували учасників про рівень їхньої втоми і якості сну. Протягом робочого дня дослідники збирали дані про те, як працюють люди і як часто беруть мікроперерви.
Також на тему: Біологічний вік не збігається з хронологічним: чому люди старіють з різною швидкістю
Короткі перерви покращують якість роботи
Для науковців не стало сюрпризом те, що люди, які відчували себе втомленими вранці, робили мікроперерви частіше. Цікавою знахідкою стало те, що такі перерви були пов'язані з кращим включенням в роботу і меншим почуттям втоми до кінця дня.
П'ятихвилинна перерва була б ідеальною, якщо взяти її вчасно. Наше дослідження показує, що в інтересах компанії дати співробітникам можливість брати перерви, коли їм потрібно,
– зазначили науковці.
Таким чином, на думку вчених, невеликі перерви потрібно робити не за заздалегідь підготовленим розкладом, а за потреби.
Попередні дослідження
Вчені вже кілька десятиліть вказують, що мікроперерви протягом робочого дня корисні й для працівника, і для роботи.
Одне з найстаріших досліджень в цій області було опубліковано в 1989 році. У ньому брали участь 40 осіб. Вчені попросили їх переривати роботу дуже короткими перервами. У такому режимі люди робили менше помилок в роботі, у них був повільніший пульс. Тоді не була встановлена найкраща тривалість перерви, проте автори дослідження зробили висновок, що 30 секунд замало.