Перші тижні вірус розвивався шаленими темпами. Найвищі показники захворюваності, смертності та госпіталізацій були наприкінці березня та на початку квітня.

До теми В Україні за добу на коронавірус захворіло понад 8 тисяч людей

Недуга швидко поширювалася містами України. Степанов зізнався – у МОЗ усвідомлювали, що на всю країну кисню може не вистачити.

Максим Степанов

“Ми весь тиждень у цілодобовому режимі розподіляли кисень по медзакладах і не залишили без кисню жодного. Наприклад, одна з міських лікарень Києва до пандемії потребувала 3 тонни кисню на місяць, а під час третьої хвилі – 5,5 тонн на добу”.

Виклики 3 хвилі пандемії: через що пройшла медична система України за минулі 2 місяці

  • Міністр розповів, що Львівський хімічний завод не витримував та в якийсь момент частина виробничих потужностей зупинилась. Проте за ніч їх вдалося відновити.
  • На піку епідемії в лікарнях одночасно перебували 44 тисячі пацієнтів, які перебували на кисневій терапії.
  • Під час третьої хвилі померло значно більше пацієнтів, ніж під час попередніх двох. Велику кількість смертей спровокував високий рівень захворюваності.

Максим Степанов

“Нарешті можу констатувати, що ми вийшли з третьої хвилі пандемії. З завтрашнього дня в Україні не залишиться жодного регіону з червоним рівнем епіднебезпеки. Сьогодні відбудеться засідання комісії ТЕБ та НС і вже завтра виведемо Сумську область".

Він зауважив, що нині подолана лише чергова хвиля COVID-19, але не сам вірус. Тож міністр закликав "не розслаблятися", а продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил.

Максим Степанов

“Ми всі з дитинства звикли, що травневі свята – це пікніки, великі компанії друзів і родичів і шашлики на природі. Сам так люблю. Але жодні "шашлики" не вартують життя і здоров’я. Тому побережіть себе, адже вірус тільки й чекає, коли ви знімете маску.”

Ситуація з COVID-19 в Україні зараз: що змінилось та що недоговорює Степанов

  • Показники захворюваності й справді знизились. За минулу добу, 6 травня, в Україні зафіксували 8 404 нових хворих на коронавірус. Ще 379 людей померли, а 3 080 – госпіталізували до лікарень. Рівно місяць тому в країні за добу виявили 15 415 інфікованих та зареєстрували аж 481 летальний випадок, тоді ж було госпіталізовано 5 587 хворих.
  • При цьому рівень тестування теж значно знизився. Якщо впродовж 6 квітня в країні зробили 50 049 ПЛР тестів на коронавірус, то за минулу добу – 39 748.
  • Тим часом план вакцинації проти коронавірусу в Україні за квітень недовиконали у 4 рази. Згідно з Нацпланом щеплень, у квітні повинні були вакцинувати понад 2,5 мільйона мешканців країни. Натомість від початку вакцинальної кампанії в Україні всього вакцинували 821 770 людей. І лише 428 громадян отримали 2 дози препарату, тобто закінчили вакцинацію.
  • При цьому запланована кількість щеплень удвічі перевищує кількість запланованих постачань. У Нацплані передбачено постачання 22 мільйонів доз вакцин, при цьому до кінця року планується ввести 48 мільйонів. Але варто зауважити, що у план поки що не внесли 20 мільйонів доз вакцини Pfizer, про закупівлю якої раніше повідомляв Максим Степанов.