Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко розповів, що у квітні в Україні повинні були провести понад 2,5 мільйона вакцинацій проти коронавірусу. Це було вказано у Національному плані щеплень.

До теми Коли в Україні запустять COVID-сертифікати: відповідь МОЗ

У підсумку в країні вакциновано менш ніж 800 тисяч громадян. І це попри те, що планові постачання вакцин виконані у повному обсязі.

При цьому Ганиченко підкреслив цікаву деталь – запланована кількість щеплень була удвічі вищою за заплановану в постачаннях кількість вакцин.

Така тенденція зберігається до кінця року. У Нацплані передбачено постачання 22 млн доз вакцин, при цьому до кінця року планується ввести 48 млн доз вакцин,
– зауважив він.

Керівник KSE додав, що у план поки що не внесли 20 мільйонів доз вакцини Pfizer, які законтрактувала країна. Також у KSE очікують, що недовиконані у квітні обсяги вакцинації розподілять між наступними місяцями.

Темпи вакцинації в Україні

Джерело: фейсбук Максима Степанова

  • За минулу добу, 5 травня, від коронавірусу вакцинували 24 494 людей.
  • Загалом з початку вакцинальної кампанії щеплення отримали лише 783 812 громадян України. З них завершили вакцинацію (тобто отримали 2 дози) всього 419 людей.
  • Станом на 5 травня до листа очікування вакцинації проти COVID-19 записались 519 165 мешканців країни.