Детальніше про менструальну мігрень розповіли лікарка-гінеколог Оксана Негрич та лікарка-невролог Людмила Підкуймуха, інформує 24 Канал.

Дивіться також Як не треба лікувати високий тиск: у МОЗ назвали неефективні радянські ліки

Розвиток такого типу мігрені пов'язаний зі значним зниженням рівня естрогенів (перед початком природньої менструації або кровотечі відміни під час прийому гормональної контрацепції).

Менструальна мігрень поділяється на 2 види:

  • Істинна менструальна мігрень – це коли напади болю голови виникають виключно за 2 дні до менструації та в перші 2 – 3 дні після початку і НЕ виникають в інші дні циклу.
  • Менструально-асоційована мігрень – коли напади виникають за 2 дні до менструації, в перші 2 – 3 дні після початку, АЛЕ з'являються також в інші дні циклу.

Як лікувати менструальну мігрень

Лікування істинної мігрені має деякі особливості та може проводитись сумісно з гінекологом, тоді це дасть кращі результати. Одним із варіантів лікування мігрені без аури є комбіновані оральні контрацептиви (КОК).

КОК підійдуть тим пацієнтам, які хочуть мати контрацепцію або є покази до прийому контрацептивів. Перед призначенням треба консультуватись у гінеколога, вимірювання артеріального тиску, інше – по показах.

Однак, як наголосила лікарка-гінеколог Оксана Негрич, КОК – протипоказані у випадку мігрені з аурою.

При мігренях з аурою КОК протипоказані, через високий ризик виникнення тромбозів, інсультів,
– пояснила гінекологиня.

Щодо лікування менструально-асоційованої мігрень, якщо напади 4 і більше разів на місяць, для профілактики використовуються В-блокатори, антидепресанти і деякі інші препарати. Але призначення будь-яких препаратів повинно відбуватись лише лікарем після особистої консультації.