Про це йдеться в розслідуванні Радіо Свобода.

Читайте також: Ємець блокує медзакупівлі під час епідемії, бо хоче "пропихнути" свою людину, – Супрун

Державне підприємство Медичні закупівлі України, яке в середині березня повинно було придбати необхідне для країни медобладнання, зіткнулося з опором тодішнього голови Міністерства охорони здоров’я Іллі Ємця – він вимагав від директора медзакупівель Арсена Жумаділова призначити на посаду свого заступника рекомендовану ним людину.

Про це розповів сам Жумаділов у зверненні до Ємця.

Арсен Жумаділов
“Вимоги призначити "довірену особу" на посаду заступника, блокування роботи ДП (і, відповідно, запуску закупівель) є нічим іншим, як зловживанням владними повноваженнями, що в ситуації, що склалася, є не просто проблемою, а реальною небезпекою для людей”.

Ємець вимагав призначення Володимира Гришковця, який у 2019 році був засуджений за ряд крадіжок у супермаркеті в Житомирі.

Відповідно до виписки з Богунського районного суду, Гришковець вкрав: 4 банки тріски, сир Холланд і President, печиво і шоколад Milka, кришку для сковороди Tefal, червону ікру Шаланда, в'ялене м'ясо і батончик Snickers.

Хронологія скандалу

13 березня директор Медичних закупівель Арсен Жумаділов намагався підписати в Міністерстві охорони здоров'я три документи, зокрема фінансовий план на 2020 рік, які б дали можливість почати купувати медобладнання, однак Ілля Ємець поставив йому незаконну умову.

За словами Жумаділова, після відмови прийняти на посаду свого заступника "довірену особу", Ємець сказав йому: По-хорошому ви не захотіли. Буде по-іншому.

Гришковець своєю чергою заявив, що не хотів зайняти цю посаду, і не зміг пояснити, чому прийшов 13 березня в Міністерство, де його представили Жумаділову.

Я нікуди не подавав свої документи і нікуди не відправляв своє резюме. І не знаю, чому мене запропонували (на цю посаду),
– заявив Гришковець.

19 березня Ємець знову повторив, що Гришковець його "довірена особа", що може означати по суті його офіційне представлення, – додавши, що розчарований відсутністю прогресу в його оформленні на роботу.

Жумаділов заявив, що міністр погрожував йому наслідками і того ж дня подав у поліцію заяву, звинувативши його у фінансових злочинах при виконанні службових обов'язків попри те, що його підприємство майже нічого на той момент не витратило.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.