Про це свідчать результати досліджень, які було оприлюднено на зустрічі Європейського товариства кардіологів у Мюнхені, передає AP.

Читайте також: Аспірин чи парацетамол: "плюси" та "мінуси" препаратів-аналогів

Як зазначається, аспірин виявився неефективним щодо попередження серцевих нападів та інсультів у людей, які раніше не мали подібних проблем зі здоров'ям.

Крім того, хоча щоденний прийом цього препарату у невеликих дозах і має певну профілактичну дію та допомагає запобігти повторним випадкам у майбутньому, однак він не дасть жодного результату для людей із помірними ризиками щодо серцевих захворювань, які не мали в минулому інсультів та інфарктів.

Так, до групи осіб, для яких аспірин не матиме жодного ефекту, також потрапили люди з хронічними захворюваннями та курці. Не подіє він і на пацієнтів із підвищеним тиском або холестерином і на діабетиків.

Аспірин, школа, здоров'я, медицина, здорове життя

Кардіологи також встановили, що невелика користь ліків компенсується підвищенням рівня кровотеч у людей, які страждають на діабет. До того ж, вживання аспірину разом із риб'ячим жиром для цієї групи людей є неефективним.

До слова, цей препарат є не здатним запобігти раку.

Нагадаємо, нещодавно американські вчені дійшли висновку, що низькі дози аспірину зменшують ризик розвитку раку яєчників.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.