Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, для впровадження медичного страхування в Україні вже діє на первинній ланці меддопомоги сучасна модель оплати послуг лікарень.

Читайте також: В Україні заборонили продаж одразу вісьмох препаратів: перелік

З другої половини 2019 року Нацслужба здоров’я почне оплачувати, за направленням від сімейного лікаря, рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця та інші аналізи й діагностичні процедури в будь-якому медзакладі — за вибором пацієнта та безкоштовно для нього,
– зазначила Супрун.

А у 2020 році таким чином покриватимуться всі рівні медичних послуг, включно з лікуванням на стаціонарі. Таким чином, міністерства планує забезпечити кожній людині гарантоване покриття основних медичних послуг первинної, спеціалізованої, екстреної допомоги через Національну службу здоров’я.

А також це дозволить надати роботодавцям, державним установам, місцевій владі та пацієнтам усі можливості скористатися з переваг страхування.

Як це буде зроблено?

1. До 2020 року має запрацювати здорова конкуренція на ринку медичних послуг.

2. Також буде створено дорожню карту розвитку медичного страхування в Україні.

3. Лікарні пройдуть процес автономізації та функціонуватимуть як комунальні підприємства.

4. Працюватиме електронна система для контролю надання послуг.

Супрун переконана, що медичне страхування в Україні дозволить допомогти людям уберегти себе від надмірних видатків на найдорожчі види медичної допомоги.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.